مالیات علی‌الراس حذف شد

مالیات علی‌الراس حذف شد

مالیات علی‌الراس حذف شد

مالیات علی‌الراس حذف شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از حذف شیوه مالیات علی‌الراس از نظام مالیاتی به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه ماموران مالیاتی خبر داد.
🔸به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از فارس، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست شورای هم‌اندیشی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با تاکید بر اینکه مهم‌ترین سیاست سازمان، تعامل با مؤدیان مالیاتی است، ضمن تأکید بر حذف شیوه‌ی علی‌الرأس از نظام مالیاتی به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه‌ی مأموران مالیاتی گفت: با اجرای نظام مالیات الکترونیک، مجموعه متعددی از خدمات الکترونیکی به مؤدیان ارایه و بسیاری از فرایندهای مالیاتی تسهیل خواهد شد.
🔸وی در ادامه به اقدامات مهم سازمان امور مالیاتی کشور در مبارزه با فرار مالیاتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با بررسی اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی و همچنین بهره گیری از سامانه معاملات مؤدیان، اقدامات موثری در جهت شناسایی و تشکیل پرونده برای مؤدیان جدید مالیاتی صورت گرفته است.
🔸معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ایجاد دفتر مبارزه با پول‌شویی و فرار مالیاتی در سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: با رصد و بررسی تراکنش های سنگین و مشکوک بانکی، در سال گذشته حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان از محل کشف و شناسایی تراکنش های مشکوک بانکی مالیات وصول شده است.